Az arab írásmód több tekintetben is különbözik az általunk megszokott írásmódoktól. Az egyik jellegzetessége, hogy a szavakat jobbról balra írják. Minden betűt akár négyféleképpen is ábrázolhatunk, attól függően, hogy milyen szövegkörnyezetben található. Máshogy fog kinézni a betű a mondat elején és máshogy a végén, vagy épp a szó közepén. A négyféle ábrázolásmód egyáltalán nem hasonlít egymásra, így az arab írásmód elsajátítása nagyon időigényes.
Az arab azon szemita nyelvek közé tartozik, ahol nem jelölik a szóban található magánhangzókat. Amennyiben valaki nem ismeri a tunéziai nemzeti nyelvet, az képtelen helyettesíteni a magánhangzókat így könnyen félreértelmezheti a szavakat. Néhány magánhangzó hangsúlyát diakritika jelöli, de ez sem elég a felhőtlen komunikációhoz.
A számjegyekkel is óvatosan kell bánni. A tunéziaiak, valamint az összes arab nemzet a számokat jobbról bara írja, számjegyeik hasonlítanak az Európában is előforduló arab számjegyekhez, így a numerikus kifejezés értelmezésével nincs gond.
A turistáknak nem kell tartaniuk az arab feliratoktól, hiszen szinte minden felirat francia nyelven is megtalálható és a jelentős nemzetközi intézmények neve angolul is fel van tüntetve.